Vtipy z vysoké školy a vědecký humor

Zobrazení vtipu

Astronom, fyzik a matematik jsou na střeše hořící budovy. Jediný způsob, jak se mohou zachránit, je skočit do blízkého bazénu.
První jde astronom. Pěkně si to v hlavě propočítá, vezme do úvahy rychlost, trajektorii, gravitaci... Skočí a dopadne pěkně doprostřed bazénu.
Pak se chystá skočit fyzik. Pěkně si to v hlavě propočítá, vezme do úvahy gravitaci, odpor vzduchu, zakřivění Země... Skočí a dopadne těsně vedle bazénu, težce se zraní, ale je zachráněn. Chyba zaokrouhlováním.
Poslední skáče matematik. Pěkně si to v hlavě spočítá, skočí a odletí do nebe. Chyba ve znaménku.

Štítky: Srovnávací

Podobné:
Psycholog podrobil inženýra, fyzika a topologa experimentu. Zavřel je každého do jedné místosti, kde byla plechovka tuňáka a žádný otvírák, a dal jim jen tužku a papír.
Druhý den psycholog otevřel inženýrovu místnost. Papír a tužka byly nepoužité, ale zdi byly celé pokryté důlky. Inženýr seděl na podlaze a jedl tuňáka z plechovky. Házel plechovkou o zdi tak dlouho, dokud se neotevřela.
Pak šel k fyzikovi. Jeho papír byl pokryt vzorci, na zdi byl jeden důlek a fyzik jedl tuňáka z konzervy. Vypočítal si, jak přesně musí plechovkou hodit proti zdi, aby se otevřela.
Když psycholog vstoupil do topologovy místnosti, našel papír plný vzorců a zavřenou konzervu, ale matematik tam nebyl. Jen z konzervy vycházely divné zvuky. Psycholog si přinesl otvírák a konzervu otevřel. Zevnitř vylezl topolog, tuňáka měl až za ušima, a nadával: "Krucinál, zase jsem se spletl ve znaménku..."

Štítky: Srovnávací