Vtipy z vysoké školy a vědecký humor

Derivace

Jednou takhle vtrhne naštvaná zuřivá derivace do hospody, kam chodívají funkce. Polynomy rychle vypadnou, ostatní funkce taky dostanou strach a klidí se jí z cesty, jen ex tam zůstane sedět. Derivace se rozčílí a zařve: "A co ty, ty se mě nebojíš?" No a ex v klidu prohlásí: "Já jsem přece ex, samozřejmě, že se tě nebojím." A ta derivace prohlásí: "No jo, jenomže já jsem dneska nasraná a derivuju podle y!"

Štítky: Derivace

Seděj funkce v hospodě a chlastaj. V tom se na obzoru objeví derivace. Všechny funkce se rychle běží schovat ven do křoví, jenom jedna v pohodě popíjí dál. "Neblbni, uteč taky, jinak tě zderivujou!" "Jen klid, já jsem ex." Do hospody vtrhnou derivace, nějakou dobu se tam na ubohý funkci vyžívaj a nakonec vítězně odtáhnou. Pak se z hospody vybelhá ubohý nulový mrzáček. "Jak ti to udělaly? Vždyť jsi byla ex." "No jo, jenže ony mě derivovaly podle y."

Štítky: Derivace

Potká matfyzák krásné děvče a zeptá se ho: "Slečno, mohl bych vás zderivovat?" "Ale klidně, já jsem ex!"

Štítky: Derivace

Dva matematici v blázinci se honí okolo stromu. Jeden křičí na druhého: "Ty lumpe! Já tě zderivuju!" "Haha, já jsem ex!" "Já tě zderivuju podle y!"

Štítky: Derivace

Jde takhle ex temnou uličkou, když najednou přiskočí derivace, dá mu nůž na krk a říká: "Už mě hodně dlouho štveš, zvol si smrt: buď tě substituju nebo tě zderivuju podle y!"

Štítky: Derivace

Stará ošklivá derivace jde na procházku a potká funkci x2 × sgn(x). "Jé, ahoj funkce, já tě zderivuju..." "Varuju tě. To uděláš jenom jednou."

Štítky: Derivace

Nafoukaná exponenciální funkce ex jde na procházku a na potkání uráží všechny ostatní funkce. Posmívá se polynomům, že mají krátký Taylorův rozvoj. Hihňá se hladkým funkcím s nosiči, že v mnoha bodech mají do očí bijící nedostatek konvergentních mocninných řad. Dělá si legraci z |x|, že je v počátku nediferencovatelná. Usmívá se a říká si, jak je to sakra skvělý, být ex, je všude analytická, je svou vlastní derivací a roste a klesá nejrychleji ze všech. Ostatní funkce nestojí za nic. Ponořena do své sebechvály se srazí s konstantní funkcí 3, která v hrůze utíká proti ní. "Co je s tebou? Proč se nedíváš na cestu," rozčiluje se ex. Pak si všimne hrůzy v jejích očích: "Vypadáš vyděšeně!" "Taky jsem," odpoví 3 v panice, "támhle za rohem je derivace. Když mě potká, nic ze mě nezbude, musím pryč!" A 3 se zase rozběhne. "Blbá konstanta," říká si ex. "Já se ale nemám čeho bát. Mě může derivovat jak dlouho chce a pořád tady budu." A schválně derivaci hledá, aby se jí vysmála do ksichtu. Zajde za roh a uvidí ji. "Ahoj, já jsem ex," pozdraví. "Ahoj, já jsem d/dy."

Štítky: Derivace

There's a party and all the functions are invited. Everyone's having fun, 2x, cos(x), even -x who's usually so negative - but there's one function sitting in the corner looking down: ex. 2x goes over to him and asks, "You look so glum buddy... Why don't you integrate yourself into the party?" ex looks at him and sighs, "What difference would it make?"

Štítky: Derivace

Přijde Newton do baru a zvolá: "Právě jsem objevil kalkulus a všechny funkce tady zderivuju." Funkce začnou v panice prchat z baru, jenom jedna zůstává tiše sedět na místě. Barman se jí ptá: "Slyšelas, co říkal. To se nebojíš?" Funkce odpoví: "Jsem ex."

Štítky: Derivace, Barové