Vtipy z vysoké školy a vědecký humor

Zobrazení vtipu

Matematik, fyzik a inženýr se jdou na noc ubytovat do hotelu. V noci je ale probudí kouř a zjistí, že v pokoji hoří. Co udělají?
  • Inženýr popadne nejbližší hasicí přístroj, uhasí oheň a jde spát.
  • Fyzik zjistí tlak vzduchu, teplotu plamenů, šíření požáru, všechno to propočítá, popadne hasicí přístroj, uhasí oheň s použitím minimálního množství hasiva a jde spát.
  • Pointa vtipu je ponechána čtenáři jako cvičení.

Štítky: Matematika, Srovnávací

Podobné:
Matematik, fyzik a inženýr se jdou na noc ubytovat do hotelu. V noci je ale probudí kouř a zjistí, že v pokoji hoří. Co udělají?
  • Inženýr vezme kyblík, natočí do něj vodu, uhasí oheň a jde spát.
  • Fyzik vezme tužku a papír, aby spočetl, kolik je potřeba vody na uhašení ohně, vyjde mu 4,3 litru, vezme kyblík, natočí do něj přesně 4,3 litru, uhasí oheň a jde spát.
  • A matematik? Tak ten dojde ke kohoutku, pustí vodu, zase ji zavře a jde spát, protože zjistil, že řešení existuje.

Štítky: Srovnávací

Inženýra v noci probudí kouř. Rozhlédne se po pokoji a vidí, jak v jeho odpadkovém koši na papír hoří. Inženýr vyskočí z postele, nazuje pantofle, kopem převrátí koš a oheň zadupe. Přitom se popálí a zaneřádí popelem celý pokoj.
Fyzika v noci probudí kouř. Rozhlédne se po pokoji a vidí, jak v jeho odpadkovém koši na papír hoří. Fyzik vstane a dojde si do kuchyně pro velký talíř. Talířem přiklopí koš a čeká. Za chvilku oheň uhasne za cenu ožehnutého talíře.
Matematika v noci probudí kouř. Rozhlédne se po pokoji a vidí, jak v jeho odpadkovém koši na papír hoří. Matematik vstane, dojde ke stolu a vezme si papír a tužku. Rozvážně napíše několik řádek, pak to zaškrtá a papír hodí do hořícího koše. Zapálí si cigaretu, zakloní se a přemýšlí. Zrak mu padne na sklenici vody na stole a najednou ho to napadne. Natáhne se pro sklenici a hodí do ní cigaretu, čímž ji uhasí. "Aha, řešení existuje!" zaraduje se matematik a jde spát.

Štítky: Srovnávací