Vtipy z vysoké školy a vědecký humor

Zobrazení vtipu

Novinář, matematik a fyzik jedou spolu vlakem Arizonou. Novinář se dívá z okna a po chvíli prohodí: "Jak tak koukám, všechny krávy v Arizoně jsou černé." Fyzik jej poopraví: "Pane kolego, to jste řekl velmi nepřesně. Aby to bylo přesné, musíte říci, že všechny krávy v Arizoně, které jsme viděli, jsou černé." Matematik zvedne hlavu od čtení a praví: "Ale ani vy jste to neřekl správně, pane kolego. Správně musíte říci, že všechny krávy v Arizoně, které jsme viděli, jsou alespoň z jedné strany černé."

Štítky: Srovnávací

Podobné:
Matematik, fyzik a inženýr letí v balónu nad Alpami, inženýr vykoukne přes okraj koše a vidí na hřebenu kamzíka, ukáže prstem a říká: "Koukejte, v Alpách žijí hnědí kamzíci!" Fyzik ho opraví: "V Alpách žije alespoň jeden hnědý kamzík." Matematik opraví fyzika: "V Alpách žije alespoň jeden kamzík alespoň z jedné strany hnědý!"

Štítky: Srovnávací

Kněz a fyzik jedou vlakem do Skotska a krátce za hranicemi vidí ovci. Kněz říká: "Podívejte, ve Skotsku mají černé ovce!" Fyzik ho opraví: "Správě byste měl říct, že alespoň jedna ovce ve Skotsku se nám v naší vztažné soustavě alespoň nějakou dobu jeví černá z alespoň jedné své strany."

Štítky: Fyzika