Vtipy z vysoké školy a vědecký humor

Zobrazení vtipu

Matematik spí v domě a nemůže usnout. Dům ale začne hořet, matematik vstane a oheň uhasí, je unavený, lehne si a spí. Další noc matematik opět nemůže usnout. Tak prostě převede stav na minulý případ...

Štítky: Matematika

Podobné:
Víte, jak matematik vaří vodu na čaj? Vezme rychlovarnou konvici a podívá se, jestli je v ní voda. Když zjistí, že je prázdná, nalije do konvice vodu a zapne konvici. Pokud tam voda byla, tak ji vyleje a tím převede situaci na předchozí případ.

Štítky: Matematika

Fyzik a matematik sedí v hale, když náhle začne hořet automat na kávu. Fyzik popadne kbelík, beží k umyvadlu, napustí do kbelíku vodu a oheň uhasí. Druhý den se ti dva opět sejdou v hale a automat zase začne hořet. Tentokrát vstane matematik, popadne vědro a dá ho fyzikovi, čímž převede problém na jiný, již dříve vyřešený.

Štítky: Matematika

Matematik a inženýr jsou na pustém ostrově. Objeví dvě palmy, na každé je jeden kokosový ořech. Inženýr vyšplhá na strom, utrhne kokos a sní ho. Matematik vyšplhá na druhý strom, utrhne kokos, vyšplhá na první strom a tam kokos nechá. "Zjednodušil jsem to na problém, který už umíme vyřešit."

Štítky: Matematika